Nowoczesna architektura, funkcjonalność mieszkania to ważne atuty inwestycji. Szukając dla siebie idealnego miejsca spoglądamy jednak nieco szerzej. Bierzemy pod uwagę otoczenie, dostępną infrastrukturę i możliwości komunikacyjne, a także coś, co moglibyśmy nazwać „klimatem” danego miejsca.
Wschodnia część Podgórza to obecnie jeden z najintensywniej rozwijających się obszarów Krakowa. Dzielnica leżąca blisko ścisłego centrum miasta gwarantuje szybki do niego dostęp, praktycznie w kilka minut. Spektakularna modernizacja w rejonie ulicy Lipskiej i Kuklińskiego, jaka miała miejsce w ostatnich latach, wpłynęła na rozbudowę w tej okolicy inwestycji mieszkaniowych i biurowych. Obecnie zauważyć możemy zanik wcześniejszego, przemysłowego charakteru tej części dzielnicy na rzecz rozwoju przestrzeni mieszkalnej i rekreacyjnej. Sprzyjają temu naturalne warunki, jak choćby unikatowy w skali miasta teren zalewu Bagry. Ten rekreacyjny obszar zapewnia okolicznym mieszkańcom spokój z dala od zgiełku miasta, hałasu samochodów i tramwajów. Tu znajduje się jedyna, naturalna plaża w Krakowie, a I klasa czystości wody sprawia, że w okresie letnim bez obaw można zażyć kąpieli. Można również pożeglować jachtem, popływać na łódce wiosłowej, kajaku, czy rowerku wodnym. Tuż obok akwenu znajduje się bowiem Klub Żeglarski Horn Kraków. W okresie wakacyjnym organizuje on półkolonie żeglarskie dla dzieci i młodzieży z profesjonalnymi zajęciami żeglarskimi i aktywnym programem rekreacyjno – rozrywkowym. Bagry to również miejsce, gdzie odbywają się liczne wydarzenia integrujące mieszkańców. Wiosną organizowana jest tu impreza sportowa: “Biegiem na Bagry!”, podczas której uczestnicy mogą zmierzyć się na dystansach 10 i 3 km. W zawodach rozgrywane są również biegi dla dzieci na dystansach od 50 m do 800 m. W miesiącach wakacyjnych nad zalewem odbywa się festyn “Lato nad Bagrami”, w którym udział biorą licznie dzieci, młodzież i dorośli. To wyjątkowe, rodzinne święto rozrywki, sportu, edukacji i niezapomnianych wrażeń. Głównym punktem festynu są występy dzieci z podgórskich szkół i przedszkoli oraz zaproszonych artystów. Na przystani KŻ HORN odbywa się żeglarska część imprezy, a cała łąka w tej części Bagrów pełna jest atrakcji – dla dużych i małych. Wśród nich m.in. różnorodne warsztaty naukowe, robotyka, plener malarski, pokazy Straży Pożarnej, Policji i Straży Miejskiej. W tym roku uczestnicy festynu mogli m.in. podziwiać widok na Kraków z balonu, czy wypróbować swych sił w strzelaniu z łuku – historycznego lub sportowego pod czujnym okiem Krzysztofa Włosika, byłego zawodnika i olimpijczyka z Moskwy, a obecnie trenera łucznictwa. Organizatorem festynu “Lato nad Bagrami” jest Rada Dzielnicy XIII Podgórze oraz Dom Kultury „Podgórze”, a partnerami: Klub Żeglarski HORN Kraków, Zarząd Zieleni Miejskiej, Stowarzyszenie Omega oraz firma deweloperska Bryksy.
Już wkrótce teren ten zyska nowego blasku, a to dzięki działaniom w ramach planu Zarządu Zieleni Miejskiej “Zagospodarowanie terenu zielonego przy Zalewie Bagry w Krakowie”. Zakres działań obejmuje m.in. budowę infrastruktury drogowej (w tym nawierzchnia ul. Koziej, chodniki, nawierzchnia pod elementami małej architektury, nawierzchnia plaży), budowę pomostów, elementów małej architektury, prace w zakresie zieleni, oświetlenia oraz przebudowę plaży, która zakłada budowę tarasów piaskowych. Powstanie też ścieżka spacerowa, ale nie betonowa, tylko ze specjalnego materiału: kamień łączony żywicą. Środki na realizację tej inwestycji pochodzą z budżetu Miasta Krakowa w ramach Budżetu Obywatelskiego 2015. To dzięki głosom mieszkańców Krakowa, którzy poparli ten projekt możliwa jest jego realizacja. W tym roku zostanie skierowany do Rady Miasta Krakowa także projekt uchwały w sprawie utworzenia Parku Zalew Bagry.
Wyjątkowo dynamiczny rozwój i rozbudowa tej dzielnicy przejawia się w powstawaniu nowych budynków i inwestycji, wyróżniających się estetyką i funkcjonalnością. Także jeśli chodzi o obiekty użyteczności publicznej. To tu powstała najdłuższa estakada tramwajowa w Polsce, łącząca ulicę Lipską i Wielicką, kluczowy odcinek Krakowskiego Szybkiego Tramwaju. Otwarta w sierpniu ubiegłego roku inwestycja została nagrodzona w plebiscycie architektonicznym Dziennika Polskiego „Kraków mój dom”.
Estakada ta jest również przykładem na połączenie komunikacji miejskiej z kolejową: po wyjściu z pociągu można windą wjechać od razu na przystanek tramwajowy. Obiekt jest również dostosowany do potrzeb osób niepełnosprawnych. Znajduje się tam także ścieżka rowerowa i chodnik dla pieszych.
W ten nowy charakter wschodniej części Podgórza idealnie wpisuje się inwestycja „Lipska 4-6-8”, będąca projektem z wyraźnym wielkomiejskim charakterem, pomyślanym o mieszkańcach z perspektywami, ceniących zarówno dobry dojazd samochodem, komunikacją miejską – tramwajową oraz autobusową, jak i rowerowe „zakręcenie”. Ważnym atutem dla takich osób jest wygodna, nowoczesna ścieżka rowerowa do samego centrum oraz doskonałe połączenie z obwodnicą Krakowa.
Lipska 4-6-8 to kompleks nowoczesnych, różnorodnych funkcjonalnie dwóch budynków mieszkalno-usługowych (nr 4 i 6) oraz budynku biurowego (nr 8), będący propozycja dla wymagających. Trójdzielna bryła budynku i jego nowatorska frontowa fasada nadaje mu dynamicznego, miejskiego charakteru. Zróżnicowana elewacja dzieli inwestycję na dwie kontrastowe części: nowoczesną część biurową oraz otwartą na światło i przestrzeń w bardziej tradycyjny i przytulny sposób część mieszkalną. Budynki łączy niebanalnie zaprojektowane przejście, tworzące miejsce do spacerów oraz odpoczynku na wygodnych ławkach. Stąd już tylko krok do placu zabaw dla dzieci i terenu zielonego, ujętego w formie miejskiego ogrodu. Nie zabraknie tu stojaków na rowery, a dla zmotoryzowanych przygotowane zostaną miejsca parkingowe w garażu podziemnym. W ofercie Lipska 4-6-8 znajduje się cała paleta możliwości pod względem typu mieszkań. Od kawalerek po mieszkania 2- i 3-pokojowe, pozwalające traktować to miejsce rozwojowo. Wszystkie lokale łączy doskonała jakość materiałów i wykończenia oraz przemyślane, łatwe do aranżacji układy.
Kompleksowość projektu pozwala traktować to miejsce jako doskonałą inwestycję. Parter budynku to naturalna przestrzeń na dostępne z ulicy lokale handlowo-usługowe, natomiast piętro to powierzchnia przeznaczona na lokale biurowe. Lipska 4-6-8 daje możliwość aranżacji powierzchni biurowych w układzie klasycznym, jak również w formule otwartej przestrzeni. Lipska 4-6-8 to miejsce idealne zarówno do zamieszkania jak i do stworzenia siedziby firmy lub otwarcia lokalu handlowego.
Więcej informacji na:
www.bryksy.pl/lipska-4-6-8.html