Kilka tysięcy osób odwiedziło pierwszą w tym roku Giełdę Domów i Mieszkań. W zorganizowanej przez Stowarzyszenie Budowniczych Domów i Mieszkań imprezie uczestniczyło kilkudziesięciu deweloperów.
W dniach 22-23 luty odbyła się pierwsza w tym roku Giełda Domów i Mieszkań. Podobnie, jak w przypadku poprzednich edycji i tym razem Halę Centrum Targowego Chemobudowy przy ul. Klimeckiego wypełnili licznie zarówno wystawcy, jak i klienci, zainteresowani aktualną ofertą mieszkaniową Krakowa.
Tradycyjnie, giełdę otworzyła konferencja prasowa, podczas której pani wiceprezydent Elżbieta Koterba przedstawiła stan prac nad projektem studium uwarunkowań i kierunków zagospodarowania przestrzennego dla Krakowa. Zainteresowani, mogli również poznać tajniki optymalizacji podatku dochodowego w sektorze deweloperskim podczas prezentacji, przygotowanej przez warszawska Spółkę Doradztwa Podatkowego Ożóg i Wspólnicy.
Ze szczególnym podziękowaniem za wsparcie i pomoc udzielone Fundacji Mała Przystań zwrócił się do Stowarzyszenia Budowniczych Domów i Mieszkań pan Tytus Misiak. Na rzecz właśnie tej fundacji, działającej przy krakowskim Dziennym Ośrodku Opieki nad dziećmi wymagającymi pomocy, przekazany został całkowity dochód, pochodzący ze sprzedaży biletów jubileuszowej 100. Giełdy Domów i Mieszkań.
Każdy uczestnik giełdy otrzymał przy wejściu bezpłatny Katalog Giełdowy zawierający podstawowe informacje o targach, szczegółowy plan stoisk oraz listę wystawców wraz z ich pełnymi danymi teleadresowymi. Na giełdzie można było zapoznać się z najnowszymi inwestycjami w Krakowie i w powiatach ościennych. Obok największych krakowskich deweloperów pojawili się również mniejsi inwestorzy mieszkaniowi, którzy przygotowali specjalne oferty dla uczestników imprezy.
Udział w giełdzie wzięły także instytucje, zajmujące się finansowaniem zakupu mieszkań takie jak: PKO Bank Polski, czy Deutsche Bank. Z porad na temat finansowania można było skorzystać także w punkcie Giełdowego Doradztwa Kredytowego. Dużą popularnością cieszyły się także stoiska biur projektowych oraz Giełdowe Doradztwo Projektowe, gdzie przyszli posiadacze własnego mieszkania mogli skorzystać z porad projektantów wnętrz.
Liczni goście giełdy oraz duże zainteresowanie obecną ofertą, wskazuje na wyraźne ożywienie na krakowskim rynku mieszkaniowym. Miejmy nadzieję, że utrzyma się ono w dłuższej perspektywie czasowej, a przekonać o tym będziemy się mogli zapewne już podczas kolejnej 103 Giełdy, która odbędzie się 5-6 kwietnia.
Marta Maniecka