Aktualności

Poznaj nowe informacje na rynku

Razem dla energooszczędności

Razem dla energooszczędności

Zastosowanie innowacji technologicznych w praktyce, walka ze smogiem, promowanie energooszczędności przez organizację szkoleń i konferencji oraz nagradzanie inicjatyw obniżających smog to zadania, które wspólnie wyznaczyły sobie KGM, MCBE i MLBE.

MLBE_Podpisanie_01

W budynku Małopolskiego Laboratorium Budownictwa Energooszczędnego podpisano dziś umowę o współpracy ramowej. Sygnatariuszami porozumienia ze strony Małopolskiego Centrum Budownictwa Energooszczędnego była dr. inż Małgorzata Fedorczak-Cisak, ze strony Małopolskiego Laboratorium Budownictwa Energooszczędnego dr hab. inż. Marcin Furtak, a z ramienia Krakowskiej Grupy Multimedialnej KGM Jarosław Knap.

MLBE_Podpisanie_02

Zarówno MCBE jak i MLBE to jednostki naukowo badawcze Politechniki Krakowskiej. Krakowska Grupa Multimedialna KGM jest wydawcą miesięcznika Małopolski Przegląd Nieruchomości oraz portali kgm.pl i budowskaz.pl

MLBE_Budynek_02

Jednym z pierwszych działań będzie propagowanie Certyfikatów Energooszczędności. Bedą w nim opisane parametry istniejących budynków, w tym jego energooszczędności, ale także mikroklimatu panującego we wnętrzu.

MLBE_Manekin_02