O atutach Wzgórz Krzesławickich, lokalizacjach przyjaznych dla rodzin i doświadczeniu dewelopera, którego skutkiem są dobrze zaprojektowane mieszkania rozmawiamy z Lechosławem Grochowiczem, prezesem zarządu Grupy Inwestycyjnej AWIM.
Jarosław Knap : Grupa Inwestycyjna AWIM ma w portfolio swojej prawie 27 letniej działalności ponad 1150 oddanych do użytkowania mieszkań w kilkunastu kameralnych inwestycjach. Jednak po raz pierwszy zdecydowaliście się na Wzgórza Krzesławickie. Dlaczego?
Lechosław Grochowicz : Wzgórza Krzesławickie wybraliśmy z wielu powodów. Jednym z ważniejszych był fakt, że inwestycja „Wzgórze Gustawa” usytuowana jest na wzgórzu co zapewnia lepszą jakość powietrza. Jest to dzielnica, który ostatnio bardzo dynamicznie się rozwija, poza tym są tam już funkcjonujące osiedla i w związku z tym cała infrastruktura jak szkoły, przedszkola i sklepy. Istotne jest to, że idąc bezpiecznymi bocznymi ulicami, a nie ulicą główną, dzieci będą miały do szkoły zaledwie kilkaset metrów. Na miejscu są place zabaw i ośrodki kultury. W bliskiej odległości jest Młodzieżowy Dom Kultury Fort 49 „Krzesławice” oferujący wiele zajęć dla dzieci i młodzieży, funkcjonujący w odnowionym forcie zespołu Twierdzy Kraków.
Z tego opisu wnioskuję, że jedną z grup osób zainteresowanych tą inwestycją, będą młode pary i rodziny z dziećmi.
Większość mieszkań, to właśnie mieszkania 2 pokojowe i większe 3, 4 na nawet 5 pokojowe, czyli idealne dla rodzin. Mają precyzyjnie zaprojektowane układy mieszkań tak by mogło z nich korzystać kilka osób. Dostosowaliśmy powierzchnie mieszkań do budżetów młodych rodziców. W przypadku największych 5 pokojowych mieszkań ich powierzchnia to około 70 metrów. Mieszkania 4 pokojowe mają po 60 – kilka metrów. Istotny jest fakt, że każde mieszkanie na parterze ma ogródek, te na piętrach spory balkon, a część mieszkań znajdujących się na ostatnim piętrze tarasy na dachu. Położenie na wzgórzu, zieleń i cisza wkoło sprawiają, że z tych miejsc będzie można podziwiać uroki okolicy i odpoczywać. Te auty powodują, że jest to świetne miejsce do życia, dla wszystkich ludzi, którzy chcą mieszkać z dala od zgiełku miasta więc również dla singli wykonujących prace zdalne czy seniorów. Mamy naprawdę duży przekrój mieszkań od tych najmniejszych dwupokojowych, po te największe, które już opisałem.
Jak wobec tego wyglądają rozwiązania komunikacyjne i co znajduje się wokół inwestycji?
Okolice „Wzgórza Gustawa” wręcz obfituje w tereny zielone. Blisko są malownicze trasy spacerowe i rowerowe. Wystarczy wspomnieć choćby bliskie położenie Zalewu Zesławice, czy zielone okolice pobliskiej rzeki Dłubnia. Bez wsiadania do samochodu można zwiedzić Dworek Jana Matejki w Krzesławicach, odrestaurowany Fort 49, który jest pozostałością Twierdzy Kraków, czy drugi pomnik Smoka Wawelskiego zaprojektowany przez artystów związanych z Akademią Sztuk Pięknych. O komunikacji widząc uroki tego miejsca myśleliśmy od początku. O tym, że bardzo dobra jest komunikacja samochodowa przekonaliśmy się już we wstępnej fazie inwestycji kiedy jeździliśmy w to miejsce, zdecydować czy chcemy tu zbudować osiedle. Dodatkowo przebiegająca niedaleko od osiedla trasa S7, która jest już na końcowym etapie budowy zdecydowanie usprawni komunikację z całym Krakowem. Ta część obwodnicy północnej jest na tyle daleko, by nie słychać było szumu aut, ale na tyle blisko, by zdecydowanie skrócić drogę do odległych zakątków Krakowa czy na Lotnisko w Balicach. Kilkadziesiąt metrów od osiedla jest przystanek dwóch autobusów. Można nimi dojechać między innymi do pobliskiej pętli tramwajowej. W przyszłości w Zesławicach ma powstać galeria handlowa a przy ulicy Kocmyrzowskiej i Jagiełły przystanki kolei aglomeracyjnej.
Jak wobec tego będzie wyglądało całe osiedle?
To bardzo kameralna inwestycją, która będzie się składała z 3, III piętrowych budynków. W sumie cała osiedle „Wzgórze Gustawa” będzie się składało z 81 mieszkań i 81 miejsc postojowych. W każdym z budynków będzie winda, wózkowania i rowerownia. Będzie też stacja ładowania pojazdów elektrycznych. Stworzymy drogi wewnętrzne i tereny zielone wokół budynków. To co cechuje nowe mieszkania w inwestycji „Wzgórze Gustawa” to przemyślana przestrzeń mieszkań i dbałość o komfort przyszłych mieszkańców. Stąd przy relatywnie niskiej cenie sporo udogodnień.
Rozumiem, że chodzi między innymi o ogródki na parterze i tarasy na dachu. To zapewne efekt udanych wcześniejszych realizacji. Co było inspiracją do stworzenia takiej koncepcji?
Nasze 27 letnie doświadczenie na rynku pozwala nam na korzystanie z takich rozwiązań, które sprawdziły się przy projektowaniu innych inwestycji i z których mieszkańcy są potem zadowoleni. Są to między innymi tarasy na dachu, które pozwalają na znaczne rozszerzenie przestrzeni do życia a w tej inwestycji są to tarasy z wyjątkowym widokiem na całą okolicę. Podobne tarasy zaprojektowaliśmy w inwestycji Wzgórza Witkowickie i mieszkańcy bardzo chwalą to rozwiązanie. Kameralność inwestycji i jej lokalizacja skłoniły nas do tego, by jak najbardziej otworzyć przestrzeń mieszkań na zewnątrz. Dlatego balkony mają z reguły po kilkanaście metrów a ogródki od 50 do nawet 140 metrów kwadratowych. To tyle ile czasem mają ogródki przydomowe więc można w swojej własnej przestrzeni na świeżym powietrzu stworzyć miejsce zarówno do zabawy jak i do odpoczynku. Osiedle „Wzgórze Gustawa” ma być po prostu miejscem gdzie dobrze się mieszka.
Sprawdź inwestycję : Wzgórze Gustawa