Aktualności

Poznaj nowe informacje na rynku

„Mieszkaj w Mieście” z nagrodą European Property Awards

„Mieszkaj w Mieście” z nagrodą European Property Awards

Projekt osiedla „Mieszkaj w Mieście” w Krakowskich Bronowicach otrzymał jedną z najważniejszych w Europie nagród branży nieruchomości.

W tegorocznej edycji nagród projekt „Mieszkaj w Mieście” otrzymał nagrodę European Property Award, honorującą wysokie walory jakościowe architektury oraz filozofię osiedla bazującego na najlepszych tradycjach urbanistycznych. Dzięki nim mieszkańcy mogą cieszyć się wysokim standardem życia, funkcjonalnością i dostępnością terenów zielonych.

Blisko 70 osobowe jury pod przewodnictwem tzw. Izby Lordów od przeszło dekady nagradza inwestorów najlepsze realizacje architektoniczne z całego świata. Tylko w ubiegłym roku w tym prestiżowym plebiscycie uczestniczyło 114 krajów z inwestycjami, których łączna wartość przekraczała 30 miliardów funtów brytyjskich.

fb_mwm4

- Głęboko wierzymy, że za kilka lat projekt „Mieszkaj w Mieście”, czyli Osiedle Wizjonerów w Bronowicach, okaże się najlepszym nowym osiedlem w Krakowie. Cały nasz zespół robi wszystko, aby tak się stało. Wymaga to od nas wiele wysiłku, ale również pewnych kompromisów, co często odbywa się kosztem rentowności całego przedsięwzięcia. Staramy się budować w wyższym standardzie, myślimy o potrzebach mieszkańców, nie dogęszczamy zabudowy to wszystko kosztuje więcej niż przeciętnie. Jednocześnie wierzymy, że przy wieloetapowym przedsięwzięciu, które realizujemy w krakowskich Bronowicach, mamy szansę w przyszłości liczyć na to, że klienci kolejnych etapów docenią nasze starania. Nagroda Eurpoean Property Award jest dla nas sygnałem, że to co robimy przynosi oczekiwane efekty – podkreśla Szymon Domagała, prezes Henniger Inwestment S.A. i  dodaje: – Wyjątkowa staranność w podejściu do kształtowania urbanistycznego charakteru osiedla zapewniać ma ludziom komfort i bezpieczeństwo. Dbamy o odpowiednie strefowanie, oddzielenie komunikacji kołowej od pieszej. Jakość to też pomysły na fasady. Każdy etap niesie coś nowego. Jednocześnie przestrzeń wokół nich ma być spójna tworząc domkniętą całość.

fb_mwm2

Z roku na rok, w gronie największych pracowniami architektonicznych świata, naprzeciw projektów, prezentowanych na okładkach zagranicznych magazynów, znaleźć można coraz więcej pracowni z naszego kraju. Już sama nominacja jest powodem do zadowolenia, świadczy bowiem o tym, że zagraniczni krytycy z uwagą i zainteresowaniem śledzą to, co dzieje się na naszym podwórku.

cover_mwm1

Przyznanie tytułu European Property Award budynkom deweloperskim jest dowodem na to, że niektóre polskie inwestycje dorównały już europejskim standardom jakościowym.

W poprzednich latach wśród nagrodzonych i uczestników znaleźli się m.in. Nizio Design International, Ghelamco Poland, Zlota 44, Ingarden & Ewy Architekci, Konior Studio, Colliers, Hines, Skanska Property Poland, WXCA.