Aktualności

Poznaj nowe informacje na rynku

Dlaczego warto wybrać wiarygodnego dewelopera przed kupnem mieszkania?

Dlaczego warto wybrać wiarygodnego dewelopera przed kupnem mieszkania?

Poszukiwanie odpowiedniego miejsca do życia nie jest łatwą sprawą. Decydując się na zakup mieszkania masz na uwadze nie tylko lokalizację, powierzchnię i cenę. Zastanawiasz się także z którą firmą deweloperską podjąć współpracę.

Firm budujących inwestycje mieszkaniowe jest w Krakowie mnóstwo, jednak nie każda zasługuje na pełne zaufanie. Niektóre firmy mają problemy finansowe, inne nie zawsze dotrzymują terminów, jeszcze inne prezentują wątpliwą jakość inwestycji.
Wśród wielu ofert możesz się pogubić i podjąć nieodpowiednią decyzję. Tymczasem, wybierając mieszkanie chcesz mieć pewność udanego zakupu.

Jak więc upewnić się, że deweloper z którym zamierzasz podpisać umowę, jest wiarygodny?
Dlaczego warto wybrać EKOPARK?

Sprawdź dewelopera, jego historię i finanse.

    1. Rzetelność
Dowiedz się od kiedy deweloper istnieje na rynku i jaka jest jego przeszłość. Jakie jest jego doświadczenie w branży i jak radzi sobie z obecnymi inwestycjami. Pozwoli Ci to uniknąć późniejszych rozczarowań.

EKOPARK od ponad 22 lat realizuje inwestycje mieszkaniowe i komercyjne w największych miastach Polski. Jest częścią Grupy Kapitałowej Zasada, jednej z najstarszych firm rodzinnych w Polsce.

    2. Dotychczasowe inwestycje
Sprawdź zrealizowane wcześniej przedsięwzięcia. Lista powinna być zawsze dostępna na stronie internetowej. Warto także zasięgnąć opinii osób, które zamieszkały w wybudowanych przez dany podmiot mieszkaniach. Najlepiej zrobić to osobiście – wypowiedzi w Internecie nie zawsze są uczciwe, a ostra krytyka niekiedy może być próbą zdyskredytowania firmy w oczach klientów.

EKOPARK konsekwentnie od 1996 roku realizuje inwestycje i wyznacza standardy w branży deweloperskiej. Firma oddała niemal 3000 mieszkań. Aktualnie prowadzi sprzedaż czterech inwestycji mieszkaniowych w Krakowie oraz apartamentów Finale w Warszawie (www.ekopark.pl).

    3. Finanse firmy
Płynność finansowa, sposób finansowania inwestycji (kredyt lub środki własne), zyski za ostatnie inwestycje. Deweloper jest zobowiązany przekazać do wglądu sprawozdania finansowe z działalności za okres ostatnich dwóch lat. Dzięki temu klienci mogą z łatwością ocenić, czy sposób zarządzania finansami jest prawidłowy oraz czy firma jest wypłacalna.
EKOPARK należy do Grupy Zasada, co gwarantuje jej pełną niezależność finansową i zapewnia bezcenny spokój nabywcom nieruchomości. Zrealizował najbardziej prestiżowe inwestycje mieszkaniowe i komercyjne w kraju. To właśnie EKOPARK wybudował jeden z najdroższych i najbardziej ekskluzywnych apartamentowców w Polsce – Finale Apartments.

    4. Stan realizacji inwestycji
Warto zorientować się, na jakim etapie realizacji jest budynek czy też osiedle, na którym zamierzamy zamieszkać i czy prace przebiegają zgodnie z ustalonym harmonogramem. Na tej podstawie można ocenić, czy inwestycja zostanie dokończona terminowo i bez komplikacji.

EKOPARK od etapu koncepcji, poprzez wybór lokalizacji po standard wykończenia zawsze myśli o przyszłych mieszkańcach. Tworzy miejsca o najwyższych standardach i indywidualnym charakterze. Osoby zainteresowane kupnem mieszkania w Krakowie mogą przejechać się na miejsce budowy i zobaczyć ją na własne oczy. EKOPARK posiada biura sprzedaży na terenach inwestycji oraz w siedzibie firmy przy ul. Armii Krajowej.

    5. Pomoc dewelopera
Decyzja o kupnie mieszkania powinna być podjęta na podstawie szeregu informacji i poparta faktami. Deweloper powinien być Ci pomocny, odpowiedź na Twoje pytania i udzielić wsparcia w procesie zakupu oraz wzięcia kredytu.

W EKOPARK od początku możesz liczyć na doświadczenie i profesjonalne wsparcie specjalisty w osobie opiekuna. Do Twojej dyspozycji jest także doradca finansowy.

Wybór inwestora jest jedną z kluczowych decyzji, które czekają Cię przed kupnem mieszkania. Aby zapewnić sobie spokój wybierz wiarygodnego dewelopera.