Aktualności

Poznaj nowe informacje na rynku

ATAL Residence IV: 21 lokali biurowych trafiło do oferty

  • Deweloper ATAL Fabrryka Miraculum Zablocie Residence Lokale Uslugowe_02
  • Deweloper ATAL Fabrryka Miraculum Zablocie Residence Lokale Uslugowe_01
  • Deweloper ATAL Fabrryka Miraculum Zablocie Residence Lokale Uslugowe_03

ATAL uruchamia sprzedaż lokali biurowych w zabytkowej fabryce Miraculum.

ATAL, ogólnopolski deweloper, wprowadził do sprzedaży kolejny etap krakowskiego projektu ATAL Residence. Zakłada on rewitalizację zabytkowych budynków dawnej fabryki Miraculum, w której powstanie 21 lokali biurowych. To propozycja dla firmy pragnących otworzyć swoje biura w budynku o industrialnym charakterze. Cena za mkw. zaczyna się od 12 000 złotych netto. Inwestycja ATAL Residence powstaje na krakowskim Zabłociu, nieopodal ulicy Przemysłowej, w bliskim sąsiedztwie Wisły.

Najnowszy etap ATAL Residence obejmuje rewitalizację zabytkowego budynku funkcjonującego dawniej jako część zakładów kosmetycznych Miraculum. Przywrócony zostanie historyczny wygląd zabudowy z uwzględnieniem jej zabytkowych detali, lecz obiekt zmieni swój charakter – oferować będzie przestrzenie biurowe, usługowe oraz handlowe. W inwestycji znajdzie się 21 lokali o zróżnicowanej gamie metraży – od 22,14 mkw. do 514,01 mkw. Dodatkowo istnieć będzie możliwość powiększenia lokali o 8 pomieszczeń przynależnych o powierzchniach od 13,58 do 74,12 mkw. Dla zmotoryzowanych w tej części kompleksu zaprojektowano 21 miejsc postojowych w podziemnej hali garażowej.

Rośnie popyt na klimatyczne przestrzenie biurowe zlokalizowane w odnowionych obiektach poprzemysłowych. W trend ten wpisuje się inwestycja ATAL Residence IV – unikatowy na skalę Krakowa projekt obejmujący rewitalizację budynków dawnej fabryki Miraculum. Dominować w nim będą przestrzenie o postindustrialnym, loftowym charakterze, wzbogacone zabytkowymi detalami. To ciekawa propozycja dla najemców, dla których istotną rolę odgrywa charakter biura. Dzięki zróżnicowanym metrażom lokali przestrzeń dla siebie znajdą tu zarówno większe firmy, jak i mniejsze start-upy – mówi Zbigniew Juroszek, prezes ATAL.

W otoczeniu zrewitalizowanego obiektu dawnej fabryki Miraculum powstaje nowy budynek mieszkalny. Lokale zarówno z pierwszego, jak i drugiego etapu inwestycji trafiły już do sprzedaży. W ramach I etapu ATAL Residence powstały łącznie 224 mieszkania, dostępnych jest jeszcze 5 z nich. Na drugi etap kompleksu składać się będzie 77 lokali, 5 z nich jest jeszcze w sprzedaży.

Krakowskie Zabłocie intensywnie się rozwija i zmienia swój charakter. To dzielnica o ogromnym potencjale, dzięki czemu staje się coraz bardziej prestiżowa i modna. Atutem jest dobrze rozwinięta sieć komunikacji miejskiej – pobliskie przystanki tramwajowe zapewniają wygodny dojazd do centrum oraz do pozostałych części miasta. Zaplecze infrastrukturalne oraz dogodna lokalizacja sprawiają, że ATAL Residence IV jest idealnym miejscem do prowadzenia biznesu.

Inwestycja ATAL Residence wyróżnia się na tle innych za sprawą wysokiego standardu na każdym etapie realizacji. Materiały budowlane i wykończeniowe charakteryzują się spójną kolorystyką i wysoką jakością. W ramach ATAL Residence IV zostanie przywrócony historyczny wygląd obiektu wchodzącego w skład dawnej fabryki Miraculum. Spółka zadbała, by zabudowa była dostosowana do potrzeb osób starszych i niepełnosprawnych. Natomiast elewacja dwóch pierwszych etapów inwestycji nawiązuje do pobliskiej zabudowy i industrialnego charakteru Zabłocia.

W krakowskiej ofercie ATAL, poza kompleksem ATAL Residence, znajdują się również inne projekty. Trwa sprzedaż mieszkań w Bajeczna Apartamenty – nowoczesnym osiedlu na Grzegórzkach. Na południu miasta, w dzielnicy Dębniki, przy ul. Biskupa Albina Małysiaka powstaje wieloetapowa inwestycja ATAL Kliny Zacisze. W ofercie są również mieszkania w inwestycji Aleja Pokoju 83.

Planowany termin oddania inwestycji do użytkowania to II kwartał 2019 r. Za projekt ATAL Residence IV odpowiada BLOK ARCHITEKCI.

Więcej informacji na www.atalresidence.pl.